הסיורים החינמים שלנו בברצלונה

ראבל על הזמן

החושים נולדים מחדש – סיור גרפיטי ואומנות רחוב

נסו לדמיין מוזיאון באוויר הפתוח, כזה שלא מצריך הזמנה מראש או תשלום בכניסה ובלי להמתין בתור. מוזיאון חי כזה שמציע אומנות ויצירות ייחודיות המשתנות ללא הרף והכל במרכז העיר, באחת מהשכונות הכי קוסמופוליטיות, צבעוניות ורב-תרבותיות בעולם והיא כאן בברצלונה. נשמע טוב הא?!
ברוכים הבאים לשכונת הראבל.
ידוע שקאטלוניה שימשה מאז ומעולם חממה לגידול אמנים רבים, כמו: חואן מירו, גאודי, פיקאסו ועוד, כך שזה היה רק עניין של זמן עד שבסוף שנות ה-80 סומנה כיעד פופולרי גם בקרב אמני גראפיטי ואמני רחוב רבים מכל העולם.
סצנת הגרפיטי ואמנות הרחוב בברצלונה נחשבת כיום לאחת המובילות בעולם וסמטאות השכונה שנמתחות להן בין שדרת הרמבלה ובין שדרת הפראלל משמשות גלריית רחוב.
אך לא תמיד היה הדבר כך.
לאחר שנים בהן סבלה השכונה שנויית המחלוקת מבעיות פשיעה רבות והגירה לא חוקית, עיריית ברצלונה הבינה את מיקומה האסטרטגי והחליטה בצעד חכם להפוך אותה למרכז תרבותי  ואומנותי בעיר. היא פתחה שם מרכזי תרבות חשובים, מוזיאונים, בתי ספר, ספריות, אוניברסיטה ושווקים ובקיצור ג'נטריפיקציה.
בסיור נחווה את העיר כגלריית פתוחה, נלמד לזהות אומנים וטכניקות, נעמוד על הסגנונות השונים (ושל ברצלונה בפרט), נסביר על מעמדו בחוק של הגרפיטי, המניעים וההשלכות האנתרופולגיות אשר לא פעם נותנות לנו להרגיש שהוויזואליות נמצאת בכלל במקום השני.
ואז נבין איך הפכה שכונת הביבים הרב-תרבותית למרכז תרבות ואומנות פופלרי ומוביל.
תכינו מצלמות!דברו איתנו

34-666-263804+ (אפשר גם בווצאפ) | free@travelonatours.com