הסיורים החינמים שלנו בברצלונה

פאשניסטה / מודרניסטה

סיור בעקבות גאודי, הסגרדה פמיליה
ואדריכלי המודרניסטה השונים

תשכחו את כל מה שאתם יודעם או חושבים על אדריכלות. סיור זה יגרום לכם לראות את העולם בדרך אחרת!

המאה ה-19, ברצלונה בעיצומה של תקופה לא פשוטה, היא סובלת מבעיות חמורות כמו מחלות וצפיפות, חוסר תשתיות מתאימות לקצב הגידול באוכלוסיה… דבר שהוביל את העירייה להרוס את החומות ולצאת במכרז על תכנון החלק המישורי של העיר שלימים יקרא "אישמפלה".
במקביל, החלו לצוץ באירופה מגמות ארכיטקטוניות חדשות שביקשו לשבור ולהגדיר מחדש את המדדים המסורתיים של הארכיטקטורה והבנייה בפרט, אחד מהם נקרא מודרניסמו  – זרם אמנותי שצמח בין השנים 1880-1930. את הזרם הוביל (איך לא) אנטוניו גאודי. "נעשה כבוד" גם למונטנר, קדאפלק, כי יחד איתם היו  עוד יותר ממאה אדריכלים שונים, שאומנם לא זכו לתהילת עולם כמו גאודי אך בכל זאת השאירו חותם וייצרו שפה ייחודית ועולם אומנותי משלה.

המהפכה התעשייתית בעיר יצרה שכבה אקונומית חדשה של בורגנים חובבי אומנות אשר "עודדה" את המודרניסטים וראו בארכיטקטורה החדשה כסמל סטטוס ובעיקר דרך לבטא את זהותם הקאטלנית. במהלך הסיור נראה כיצד המבנים הפכו להיות יצירות אומנות של ממש, המקשטות את העיר עד היום.
ממה הושפעו המודרניסטים? למה דווקא לברצלונה הגיעה המהפכה התעשיתיית? ועוד המון תשובות לשאלות שיגרמו לכם לשנות את דעתכם על הנושא שלעיתים עבור רבים מצטייר כאפור ומשעמם!דברו איתנו

רנטה 34-666-263804+ (אפשר גם בווצאפ) | free@travelonatours.com