חודש דצמבר בברצלונה

שלום חברים יקרים שלי, 

כבר כמעט חודשיים שאנחנו נמצאים בסיוט מתמשך, ואם להגיד את האמת לא הכי קל לי לכתוב את הבלוג החודשי שלי כרגיל. אם זאת אני יודעת שישנם מטיילים, בעיקר משפחות עם ילדים, שמצאו בברצלונה ולו לקצת מקום מפלט מהמצב בארץ. לכן אספתי את עצמי והכנתי לכם את הבלוג החודשי שלי בלב שלם ובאהבה גדולה.

חודש דצמבר בברצלונה (ותכלס בכל אירופה) הוא אחד החודשים היותר קסומים ואהובים עליי. אורות החג הצבעוניים ממלאים את הלב והנשמה בחמימות למרות האוויר הצונן. שלל הצבעים וניחוחות הערמונים אופפים את האוויר החורפי ומשכיחים את הקור (אל תדאגו, למרות שלא הכי חם פה בעולם אבל יחסית נעים לעומת ערים אחרות באירופה). כי אם כבר השמיים אפורים אז לפחות שיהיה צבעוני ברחובות! 

תאמינו או לא, חודש דצמבר כל כך גדוש בפעילויות ברחבי העיר שזהו אחד הבלוגים היותר ארוכים שהיו לי! שווקים, החלקה על הקרח, בניינים מקושטים אורות מהממים, תערוכות שונות ומגוונות החל מצילום ואפילו הארי פוטר! כמובן שלא נשכח לסיים את השנה האזרחית ולקבל את השנה החדשה עם זיקוקים ומסיבות ענק ברחבי העיר! קריסמס זאת באמת תקופה יפה לבקר בה בעיר ומי שנמצא כאן יכול להנות ממיטב הפעילויות שרובן מתאימות לכל המשפחה. אז שנתחיל?

חגים ומועדים חשובים

 • יום החוקה הלאומי והאימקולדה – 6 ו-8 בדצמבר
 • חג המולד – 24 ו-25 בדצמבר 
 • חג סנט אסטבן – 26 בדצמבר
 • ערב השנה החדשה – 31 בדצמבר
 • מגדלים אנושיים לחודש דצמבר – 3 ו-21 בדצמבר

כריסמס בברצלונה!

 • שווקי כריסמס בברצלונה – עד ה-23 בדצמבר.
 • שוק כריסמס סודי בתוך המלון היוקרתי "מנדרין אוריינטל" – 15 בדצמבר עד ה 5 בינואר.
   
 • פסטיבל כריסמס – 16 – 29 בדצמבר.
 • כריסמס בנמל – 5 בדצמבר עד ה 7 בינואר.
 • אורות החג של בי"ח Sant Pau – לאורך כל החודש. 
 • החלקה על הקרח ברחבי העיר – לאורך כל החודש.
 • מופע אורות Origin – לאורך כל החודש.
 • Pesebre בפלאזה סנט ג'אומה – 1 בדצמבר עד ה-5 בינואר.
 • חג מולד בפובלה אספניול – 2 בדצמבר עד ה 6 בינואר.
 • קאסה באטיו לכבוד הכריסמס – לאורך כל החודש.


אוכל, אוכל ועוד אוכל

 • שוק פאלו אלטו – 2 ו-3 בדצמבר.
 • מרתון השפים בשוק לה בוקריה – 2 בדצמבר.
 • טאפאס מהסרטים בשכונת סנט אנטוני – 1-3 בדצמבר
 • בראנץ' במלון אינטרקונטינל – 17 בדצמבר. 


תרבות ופנאי

 • תערוכת דיגיטל מצריים: תות ענח' אמון – החל מה-15 בספטמבר.
 • תערוכת מנגה – 7 עד ה 10 בדצמבר.
 • פסטיבל לילדים ב Fira Barcelona – 27 עד 31 בדצמבר. 
 • תערוכת צילום World Press Photo 2023 – עד ה-17 בדצמבר.
 • קרקס Kirko – 1 בדצמבר עד 11 בפברואר.
 • תערוכת הארי פוטר – עד ה-7 באפריל.
 • תערוכת סרטים ומרגלים –  2 בדצמבר עד ה 10 במרץ.
 • תערוכת מירו ופיקאסו – לאורך כל החודש.


יום החוקה הלאומי והאימקולדה

במהלך חודש דצמבר ישנם שני תאריכים שהם ימי חופש לאומיים בספרד. הראשון “Dia de la Constitución Española” מתקיים ב 6 בדצמבר, והשני “Día de la Inmaculada Concepción” ב-8 בדצמבר. מה הם הימים האלו? הראשון הוא לכבוד ההחלטה לכתיבת החוקה אי שם בשנת 1976 כשספרד הפכה לדמוקרטיה לאחר שנים רבות תחת משטר דיקטטורי. היום השני, האימקולדה, הוא יום חג נוצרי שבו מציינים את הולדתה של הבתולה מריה (העיבור ללא חטא) נו אתם יודעים… אמא של ישו הנוצרי חוגג יומולדת ב 25 לחודש. 

טוב אז אחרי שהבנו מה זה הימים האלה, איפה זה פוגש אתכם? בגלל שאלו הם ימי חופש, יכול להיות שמספר חנויות ומקומות יהיו סגורים בימים אלה והרחובות יהיו יותר מלאים באנשים שהולכים לקנות מתנות לכבוד החג שבאמת מעניין אותם פה וזה לא אחר מאשר הקריסמס!

 

חג סנט אסטבן

מעבר לחג המולד שחוגגים ב-24 וב -25 בכל העולם הנוצרי, כאן בקטאלוניה החליטו שבא להם עוד יום חופש גם ב-26 בדצמבר. האמת ואך ורק בקטאלוניה חגיגות הכריסמס נמשכות עד ה-26 בדצמבר, כאשר בשאר ספרד כולם חוזרים לעבוד.

למה אתם שואלים? עוד במאה ה-9, קטאלוניה הייתה שייכת לאימפריה הקרולינגית תחת קרל הגדול.

מה שמעניין הוא שבזמנו אנשים היו חוגגים חגים גדולים עם המשפחה המאד מאד מורחבת שלהם (יותר שבט ממשפחה), ולרוב היו צריכות לצאת לדרך ארוכה  בדרכים עקלקלות כדי להגיע לאחוזות של השבט שלהם שלעיתים נמצא במרחק של כמה ימי נסיעה.

אחרי ששתו וחגגו יומיים שלמים, היו צריכים עוד יום כדי לחזור לבתים הרחוקים שלהם (ואולי גם להתאושש). ולכן, ה 26 בדצמבר נחשב גם הוא יום חופש.

היום הקטאלנים לא ממש נוסעים לשבט שלהם אבל כן ממשיכים את המסורת וחוגגים עם המשפחה. ולכן חברים יקרים שלי, גם ב-26 בדצמבר רוב רובה של העיר תהיה סגורה!

חג המולד

אוו זה נגיד חג יותר מעניין. חג המולד, Navidad (בספרדית) או Nadal (בקטאלנית( הוא ה-חג של הנוצרים. 

היה היה פעם ילד יהודי בבית לחם שנולד ב-25 בדצמבר ועם השנים המציא את דת הנצרות. מי שלא יודע על מי מדובר אז שמו הוא יהושוע הנוצרי, או Jesus במקומית. ספרד, כמו מדינות רבות בעולם, היא מדינה נוצרית וקתולית ברובה ולכן ב-24 בדצמבר ב-25 בדצמבר מציינים את הולדתו של ישו. כאן בקטאלוניה חוגגים גם ב-26 בדצמבר. זהו חג משפחתי, לא תראו פה הרבה אנשים הולכים ברחובות ושותים ועושים מסיבות (את זה תשאירו לערב השנה החדשה). הקטאלנים מתאחדים בחיק המשפחות לארוחות חג טעימות ולכן מרבית החנויות והאטרקציות בעיר יהיו סגורות מה-24 עד ה-26 בדצמבר (כן גם רוב המסעדות).

אבל תמשיכו לקרוא כי בהמשך אני אספר לכם איך גם אנחנו יכולים ליהנות מהחג המהמם הזה!

ערב השנה החדשה

קשה להאמין אבל שנת 2024 ממש בפתח! בברצלונה, כמו בכל העולם, מציינים את תחילת השנה החדשה בלילה שבין ה-31 בדצמבר ל-1 בינואר.

המקומיים אוהבים לצאת בערב הזה למסיבות בעיר, לשתות עם חברים או בחיק המשפחות ולחכות ביחד לאכול 12 ענבים כשהשעון יכה חצות. ענבים? מה? כן כן… כאן לפי המסורת הספרדית, נהוג לאכול 12 ענבים ולבקש משאלה לקראת השנה החדשה.

בכל דינג של השעון בחצות (12 סה"כ), אוכלים ענב! אז אל תיבהלו אם תראו אנשים עומדים ברחובות וממלאים את הפה בענבים, ההפך אל תשכחו להביא את הענבים שלכם ולצפות בזיקוקים!

מי אמר זיזקוקים? כדרקונית אין דבר שאנחנו יותר אוהבים מאשר זיקוקים. ולכן אני אהיה בדיוק בשעה 21:30 בכיכר ספרד, על מנת לתפוס מקום טוב. למי שלא יודע החגיגות הרישמיות אותן מארגנת כמובן עיריית ברצלונה יערכו ממש ליד המזרקה המזמרת.

ולכבוד השנה החדשה כמו שנה נוכל להצטופף עם אלפים, לשתות ולאכול ענבים כשאנחנו צופים במופע הזיקוקים המופרסם, אך לא רק השנה גם העירייה מבטיחה לנו מופע פירוטכניקה מרהיב. לעוד מידע לחצו כאן 

מגדלים אנושיים לחודש דצמבר

על המגדלים האנושיים של קטאלוניה כבר שמעתם? כאן בקטאלוניה ישנה מסורת חגיגית בה אנשים שקוראים להם קאסטלרס בונים מגדלים אחד על הכתפיים של השני. המגדלים יכולים להגיע גם ל7 או 8 קומות בהן בסופן עומד אדם אחד. אם אתם מבקרים בעיר בחודש דצמבר, ישנם מספר תאריכים בהם אפשר יהיה לצפות במגדלים האנושיים! 

3 בדצמבר – כחלק מחגיגות שכונת סנט אנדראו בשעה 12:15 Carrer de Sant Adrià 20 

21 בדצמבר – 

 • 15:30  La Salle Campus Barcelona
 • 16:30 Facultat de Biologia

לאתר של המגדלים האנושיים לחצו פה.

כריסמס בברצלונה
פאליס נאבידד! או בון נדל!

נכון אני יודעת, כריסמס זה לא חג שלנו ואין על חנוכה בעצם, אבל! זהו החג הכי שווה וכיפי שיש בנצרות ללא ספק! אז למה לנו לא להנות ממה שהוא מציע לנו? אוו ויש הרבה ממה להנות כאן! 

פעילויות לכבוד החג כבר התחילו בסוף נובמבר, ורובן נשארות כאן עד לשבוע הראשון של ינואר, ככה שלא משנה באיזה שלב של החודש החלטתם להגיע אין מצב לפספס! 

בגלל שבאמת יש הרבה מה לעשות, איגדתי לכם את הפעילויות השונות לפי קטגוריות כדי שתוכלו למצוא מה מתאים לכם ומתי.

שווקי כריסמס בברצלונה

שווקי כריסמס הם חלק מהמסורת של החג. בשווקים אפשר למצוא הרבה דוכנים בהם נמכרים דברים שקשורים (איך לא) לכריסמס – עצי אשוח, דמויות קטנות לבניית ה Pesebre (כבר נגיע לזה), בול עץ מחייך שאחראי לחרבן מתנות ואיש קטן ומחרבן (לא צוחקת, זה חלק מהמסורת הקטאלנית ואנחנו מספרים על כך בסיורים שלנו!). 

באמת שיש המון שווקים אבל אני אספר לכם על שלושת החשובים והמרכזיים ביותר: 

 • שוק חג המולד של סנטה לוסיה (Fira de Santa Llúcia)- בין השווקים העתיקים (מאז 1786!) ממוקם אל מול הקתדרלה סנטה אאולליה (Plaza de la Catedral de Barcelona) ברובע הגותי. פתוח בין השעות 10:00 עד 21:00 מדי יום עד ה-23/12.
 •  Fira de Reis ברחוב גראן ויה (Gran Via)- מסורת שהחלה בשנת 1877 בה נפתחו 18 דוכנים לאורך השדרה למכירת צעצועי עץ ומתוקים לילדים וממשיכה עד היום! רק שעכשיו זה יותר בכיוון של 168 דוכנים מלאים בהזדמנויות מעולות למצוא מתנות ולאכול צ'ורוס עם שוקולד חם! 

פתוח כל יום בין השעות 10:00 ל-21:00 (בשבתות עד 22:00) עד ה-6/1.

 • שוק הכריסמס של הסגרדה פמיליה– שוק קטן ו"צעיר" יותר (1926) אבל מאד חגיגי ובמיקום מרכזי אותו תוכלו לשלב עם הביקור בסאגרדה פאמיליה, ורצוי אחרי "סיור גאודי" שלנו – פאשניסטה מודרניסטה. 

פתוח כל יום בין השעות 10:00 ל-21:00 עד ה-23/12.

שוק כריסמס סודי!

יש לנו סקופ! ב-15 בדצמבר עד ה-5 בינואר, ממש בתוך מלון מנדרין אוריינטל, נפתח שוק כריסמס סודי! למי שלא יודע המלון הוא אחד המלונות היותר יוקרתיים בעיר, ככה שלפספס שוק ברמה כזאת יהיה פשוט מבאס. מה יש בתוך השוק? עולם גסטרונומי איכותי שאפילו פאפה נואל (הסנטה קלאוס המקומי) והמלכים המאגיים באים להנות ביחד אתכם, עץ אשוח מגשים משאלות, פעילויות לקטנים ולגדולים ועוד.  מכיוון שהשוק הוא סודי, יש להזמין כרטיס דרך הלינק המצורף,  (לצערנו האתר הינו רק בספרדית). הכניסה הינה חינם, רק אל תשכחו לקבל הזמנה דרך האתר!  להזמנת מקום מראש לחצו על הלינק.  

פסטיבל כריסמס פלאזה קטלוניה.

כמו כל שנה מארחת העיר ברצלונה את הפסטיבל כריסמס בכיכר קטלוניה.

שם תוכלו למצוא פעילויות לכל הגילאים, מוזיקה, ומה לא! אני משאחרה לכם את האתר כדי שתוכלו לראות את מגוון הפעיליות שיש להם להציע. השנה הרשימה די מרשימה! נו בכל זאת יש לנו חופשה של יותר מ 20 ימים.

ללינק: 2023 Christmas Festival at Plaça de Catalunya | Barcelona City Council

כריסמס בנמל.

זו המהדורה החמישית של "כרימס בנמל", ממש ליד פסל קולומבוס עורכת העירייה את ההפנינג המקסים הזה שעוד יוזכר כאן בהמשך בהקשר של ההחלקה על הקרח!

זהו האירוע המרכזי של החג המון אנשים יהיו שם מידי יום, מה שאומר לשמור על התיקים שלכם!

מה הוא כולל?
אורות כרימס מרהיבים, מיצגי אורות ענקים כדי שתוכלו לעשות תמונת כריסמס עם יקירכם, גלגל ענק, משטח החלקה על הקרח ענק, דוכנים של אוכל, הופעות, הפעלות  וזו רק רשימה חלקית.

כל הטוב הזה בחינם ממש כמו הסיורים שלנו בתוך העיר מוזמנים להציץ.  לחצו כאן

שעות:
12:00 – 23:00
לאתר לחצו כאן 


אורות החג של בי"ח Sant Pau

בית החולים סנט פאו כבר נבחר להיות אחת מהפנינות באדריכלות המודרניסטית של העיר ברצלונה. עבודת המופת של הגאון מונטנר  אינו פעיל כבית חולים אלא מתפקד כמוזיאון. גם בחודשים הרגילים זהו מקום שווה לבקר בו אבל החודש זה פשוט בגדר חובה. לכבוד החג כל המתחם הפך לאגדת חורף קסומה, עם אורות ואילוסטרציות שונות בביתנים ואפילו נבנה מגרש להחלקה על הקרח! זאת באמת חוויה חד פעמית לכל המשפחה! 

יש לקנות כרטיסים מראש באתר, המחירים נעים בין 12-16 יורו למבוגר ו 10-14 לילד. מחיר החלקה על הקרח במשך 45 ד' בעלות נוספת של 5 יורו. לאתר. 

החלקה על הקרח ברחבי העיר

אם כבר הזכרנו החלקה על הקרח, לא רק בית החולים סאנט פאו מציעה את האטרקציה הזו. ישנם מקומות נוספים ברחבי העיר בהם אפשר להשכיר מחליקיים ולעלות על הקרח לסיבוב! 

 • החלקה על הקרח בהר טיבידאבו – מתחם החלקה על הקרח בגודל 200 מטר נפתח לכל תושבי ומבקרי העיר ברצלונה בתוך פארק השעשועים בהר הטיבידאבו. המקום פתוח בשעות הפעילות של הפארק והעלות היא 5 יורו! (שימו לב! ה"הקרח" הוא לא באמת קרח אלא עשוי מחמר סינטטי המדמה קרח)
 • החלקה על הקרח ב L’illa Diagonal – הדבר הכי קרוב שיש לברצלונה להציע לארנה המפורסמת במרכז רוקפלר בניו יורק (מה שכולנו מכירים מהסרטים). גם המתחם הזה נמצא במרכז קניות, בחלק החיצוני שלו, ומציע חוויה מהסרטים בעלות של 5 יורו למשך 25 ד'. שעות פעילות אמצ"ש 17:00-21:00 וסופ"ש 11:00-21:00.
 • החלקה על הקרח בנמל  Port Vell –  ארבע מאות מטרים רבועים של קרח להחליק עליו! הנמל של ברצלונה הוא לא רק לפעילויות הקיץ, גם בחורף הוא צובע את עצמו במופע אורות חורפי וכמובן גם מתחם החלקה על הקרח. 

שעות הפעילות הן כל יום 11:00-22:00 מופע האורות מתחיל ב-17:30 בערב עם השקיעה.

מופע אורות Origin

מופע אורות נוסף שתפס את תשומת ליבי ורציתי לשתף מתקיים בגנים של Pedralbes. גנים אלו ממוקמים בחלקה העליון של העיר, לכבוד החג נערכת שם תערוכות אורות מהטבע. פטריות ענק, עלים ענקיים ומוארים ממלאים את הדרכים העקלקלות של הפארק בהליכה נעימה שמתאימה לכל המשפחה. 

התערוכה מתקיימת מדי יום בין השעות 16:00-22:45 ויש לקנות כרטיסים מראש (המקומות מוגבלים פר שעה)   למידע ורכישת כרטיסים לחצו 

Pesebre בפלאזה סאנט ג'אומה

כבר הזכרתי לפני כן את הPasebre אבל מה זה אומר בעצם? אז ככה! בטוחה שרובכם (ואם לא כולכם) מכירים את עניין עץ האשוח שמקשטים לכבוד החג ותחתיו שמים מתנות. את זה תשאירו לסרטים האמריקאים. כאן מעבר לעץ המפורסם, משפחות "בונות" את סצינת הולדתו של ישו עם דמויות קטנות של מריה הבתולה, המלאכים, החיות וכל מי שנכח כביכול ביום היוולדו. לזה קוראים Pesebre! רוצים לראות את הדבר בווריאציה הגדולה? מוזמנים ללכת ל Plaza Sant Jaume שם בפינה אחת עומד עץ אשוח ענקי ומצדה השני של הפלאזה סצנת הולדת ישו ענקית! או פשוט הצטרפו לסיור כריסמס נוצץ חינמי. 

חג מולד בפובלה אספניול

Poble Español מזמין אתכם ואת כל המשפחה לבקר בעולם החורפי והכריסמסי שלו! לכבוד החג, לאורך כל חודש דצמבר ועד ה-7 בינואר, תוכלו לבוא עם הילדודס לבקר בארבעה עולמות מלאים בקסם החורף שנבנו במתחם הפובלה אספניול בהר היהודים ממש בשביל עונת החג! מעבר לקישוטים והאורות החגיגיים תוכלו למצוא הופעות מוזיקה, קרקס, מופעי קוסמים, מזרקות שוקולד ועוד! 

הכניסה כרוכה בתשלום של 11-13 יורו. לקניית כרטיסים.

קאסה באטיו לכבוד הכריסמס

כמו בכל תקופת החגים בחורף, אחד הבניינים האייקונים של המודרניזמו ושל גאודי – קאסה באטיו, צובע עצמו בצבעי החג במופע אורות משגע. כל יום החל מהשעה 18:30 עד 21:30 תוכלו לראות את הפסדה הראשית של הבניין הפונה אל הרחוב Passeig de Gracia נצבעת במופע אורות באורך של שלוש דקות. והכי חשוב, זה ממש חינם! אל תפספסו! (שימו לב, המופע מתחיל כל חצי שעה עגולה במשך שלוש דקות) אנחנו מסיימים את סיור הכריסמס שלנו שם. 

שוק פאלו אלטו

השוק החודשי של ברצלונה בשכונת פובלנאו. אפשר למצוא פה מוזיקה חיה, דוכני אוכל משלל המסעדות הטובות של העיר ודוכני שופינג בעיקר וינטאג' הכל במתחם מלא בירוק, אור וסטייל! החודש השוק מתקיים ב1 וב2 לדצמבר, בכניסת בוקר בין השעות 12:30-17 וכניסת ערב מ17:30 עד 22:00, עלות כניסה 5.50 יורו.

יש לקנות כרטיסים מראש!

מרתון השפים בשוק לה בוקריה

ביום שבת ה-2 בדצמבר בין השעה 11:00 עד 19:00 שוק לה בוקריה מארח את "מרתון השפים" כחלק מאיסוף תרומה לצילום תכנית בישול בערוץ TV3 הספרדי. אז מה זה בכלל "מרתון שפים"? באותו יום תוכלו לצפות בשפים מן השורה הראשונה מכינים ממש מולכם מנת כוכב שלהם, כמו בתוכנית בישול אבל בלייב! כל שעה מופיע שף אחר כדי לצפות בהם מפעילים את קסמם מתבקשת תרומה מינימלית של 5 יורו.

  

טאפאס מהסרטים בשכונת סנט אנטוני

שכונת סנט אנטוני היא אמנם פחות מוכרת אבל מסתירה בה לא מעט מסעדות טאפסים מומלצות! בסופש של ה-1 עד ה-3 בדצמבר יש לכם הזדמנות מעולה להכיר את המסעדות ואת טפאס הדגל של כל אחת מהן. כל מסעדה שמשתתפת מציעה בעלות של 3.8 יורו מנה של טאפס עם שם של סרט ומשקה לבחירה. עכשיו תוכלו לא רק לראות את "Kill bill" או "הר ברוקבק" אלא גם לטעום אותם! לאתר לחצו פה.


Brunch y Xmas Market
לא יודעת מה איתכם אבל אני מזהה פה טרנד חדש –  שווקי כריסמס בתוך בתי מלון יוקרתיים.
תגידו לי אתם מה יכול להיות רע בשוק כריסמס קטן וחמים בתוך מלון מפואר?! עם מוזיקה, אוכל, דוכנים, ביקור של מיני ומיקי מאוס עבור הקטנטנים  והרשימה עוד ארוכה.

אז תגידו שלום למהדורה הראשונה של  Brunch y Xmas Market שתערך ביום ראשון ה 17 בדצמבר 11:00-19:00 במלון היוקרתי אינטרקונטיננטל למרגלות הר היהודים. הכניסה לשוק חופשית אך אתם רוצים להנות מבראנץ' מושחת ויש להודות גם יקר, אז תגידו אדיוס ל 75 אירו לסועד.ת. אני מריחה פה הפקה ברמה,  שריינו לכם את היום! לינק למלון.

תערוכת דיגיטל מצריים: תות ענח' אמון

החל מה-15 בספטמבר, אולם IDEAL פותח בתערוכה דיגיטלית חדשה. הפעם כולה מוקדשת לאחד מהפרעונים הכי מפורסמים כיום, תות ענח' אמון. הפעילות היא מאד חוויתית, מלווה במוזיקה, אורות,  סטימולציה של כלל החושים שלנו. הפעילות גם מתאימה לילדים. כי מי לא רוצה לחזור למצריים העתיקה לאיזה שעה? יש לקנות כרטיס מראש מכיוון שהמקומות  הינם מוגבלים. לרכישת כרטיסים.

תערוכת מנגה

תערוכת המנגה חוזרת לברצלונה! זוהי השנה ה-29 שברצלונה מארחת את אחת מתערוכות המנגה הכי חשובות בעולם. למי שלא מכיר, מנגה זהו עולם שלם של אמנות וציור קומיקס שמקורה ביפן עוד במאה ה-19 ועם השנים הפכה לאומנות מוערכת בעולם כולו (אנשים מכל העולם אוספים קומיקסים של מנגה בהרבה מאוד כסף, זה לא צחוק!). בתערוכה עצמה תוכלו לראות ולהכיר את אמנות המנגה, להשתתף בפעילויות בנושא ואפילו לפגוש אמנים מפורסמים המתארחים בפסטיבל השנתי. 

התערוכה מתקיימת בין ה-7 ל-11 בדצמבר ב Fira Barcelona  והכניסה הינה בעלות של 15 יורו ליום. לרכישת כרטיסים.

פסטיבל לילדים ב Fira Barcelona

בין ה-27 ל-31 בדצמבר, Fira Barcelona, מזמינה אתכם לפסטיבל שמוקדש כולו לקטנטנים. פסטיבל תוכלו למצוא המון פעילויות המתאימות לכל הגילאים, אפילו לגיל הטף – מתחמים שלמים לרכיבה באופניים, פעילויות טיפוס, ציור, תערוכות ויזואליות ועוד הרבה! אני ממש מזמינה אתכם לבקר באתר ולראות את הרשימה הענקית שהפסטיבל מציעה כדי שתוכלו למצוא מה מתאים לכם ולילדים שלכם לחוויה מקסימלית. 

הכניסה הינה בעלות של 7 יורו (ישנם כרטיסים בחבילה משפחתית) לקניית כרטיסים.

תערוכת צילום World Press Photo 2023

המרכז לתרבות מודרנית של ברצלונה (CCCB) מזמין אתכם בפעם ה-19 לתערוכת הצילום העולמית של עולם ה Photojournalism. זוהי תערוכה ברמה עולמית בה אפשר לראות את התמונות שנבחרו לצילומים הכי טובים לשנת 2023. מי שאוהב צילום ואומנות זוהי הזדמנות מעולה לראות צילומים איכותיים. 

הכניסה לתערוכה הינה 6 יורו. לקניית כרטיסים.

קרקס Kirko

עוד פעילות מעולה שאפשר לעשות עם כל המשפחה, ללכת לקרקס! קרקס Raluy מזמין אתכם לעולם של קסם, ריקוד, ג'אגלינג ואקרובטיקה אווירית. שתדעו, בקרקס בקטאלוניה לא תמצאו חיות מפני ששימוש בחיות נחשב התעללות בבעלי חיים ולכן אסור בכלל קטאלוניה. אנחנו כל שנה נוהגים ללכת עם הילדים מומלץ!

תוכלו לרכוש את הכרטיסים  באתר הרשמי.

תערוכת הארי פוטר

אם יש משהו שכל החברים שלי יודעים עליי זה שאני חולת הארי פוטר ולכן אין יותר מרוגשת ממני בברצלונה כולה שהתערוכה הזו הגיע לעיר! תערוכת הארי פוטר העולמית מגיעה לנמל העיר ברצלונה ותימשך עד ה-7 לאפריל. בתערוכה תוכלו לקחת חלק מעולם הקוסמים האהוב, להכין שיקוי, לשחק קווידיץ' ואפילו ללבוש גלימות של הוגוורטס! מי שאוהב הארי פוטר כמוני אל תפספסו את התערוכה הזו כי היא לא תגיע לפה בקרוב שוב! 

 לקניית כרטיסים.

תערוכת סרטים ומרגלים

מרכז התערוכות Caixa Forum מזמינה אתכם לבקר בתערוכת הסרטים והמרגלים. מה בכלל הקשר בין ריגול לסרטים? מכירים את זה שבסרטי ריגול, כמו ג'יימס בונד, תמיד יש את הרגע הזה שבו הם משתמשים בציוד טכנולוגי חדיש (לפעמים גם קצת מוזר ולא הגיוני) כמו עט עם לייזר או אודם עם רעל. אבל האם זה באמת מה שהשתמשו בו מרגלים אמיתיים? בתערוכה הזו תוכלו לגלות איפה עובר הגבול בין דמיון למציאות.

עלות התערוכה הוא 6 יורו, ניתן לרכוש כרטיסים מראש באתר.

תערוכת מירו ופיקאסו

חואן מירו ופבלו פיקאסו, שניהם התגוררו כאן בברצלונה וחלקו חברות בת חמישים שנה ואהבה לעולם הסוריאליזם. אומנם פיקאסו קצת יותר מוכר בעולם, אבל שניהם היוו אבני בסיס בפיתוח האמנות הסוריאליסטית ותחילתה של דרך חדשה בעולם האמנות המודרנית. תערוכת מירו ופיקאסו מתרכזת בדמיון ובשוני בין שני האמנים מזוויות שונות על רקע החברות מרובת השנים.

את התערוכה אפשר לראות גם במוזיאון פיקאסו וגם מוזיאון מירו והיא זמינה עד ה-25 בפברואר.
לקניית כרטיסים  לחצו פה.