הסיורים החינמים שלנו בברצלונה

לוח סיורים שבועי

READY TO BE BORN?

השילוב הקדוש – קולינריה, אומנות ואדריכלות

סיור חינם

מה לא נאמר על אחת השכונות הכי טרנדיות וייחודיות בעיר ברצלונה? בוהמיינית, אופנתית, מעוז קולינארי ועוד.
(אגב, הכל נכון) "אל בורן" היא אחת השכונות הקסומות של העיר – שזורה בסימטאות עמוסות גלריות ובוטיקים של מעצבים מקומיים ואת הכל אופפת אווירת ימי הביניים.
השכונה הייתה למרכז סחר תוסס הודות לקרבתה לים ולמקום מושבם של סוחרי העיר העשירים ועם פתיחת השוק סנטה קטרינה גם ליעד קולינארי חשוב.
אך "אל -בורן" היא לא רק פנינה קולינארית היא גם מאגדת בתוכה כמה מאבני היסוד של העיר ברצלונה כמו: ארמון המוזיקה, מוזיאון פיקאסו והכנסייה הגותית "סנטה מריה דל מאר"  והסיפור המדהים שעומד מאחוריה, אשר באופן אירוני הגדיר את אופיה של השכונה מאז ועד היום. לכן אין זה פלא שמתקיים בה היום מפגש נדיר בין ישן לחדש ואומנים רבים בחרו בה למקום מושבם.
בסיור שלנו נחווה את השכונה כמו קטאלנים אמיתיים ונספוג מהמיטב שיש לשכונה להציע, נעצור לטעימות של טאפאסים ובירה צוננת של אמצע היום, נבקר בקונדיטוריות הטובות בעיר והכל בלווי של מדריך מקומי והדרכה מקצועית.


פאשניסטה / מודרניסטה

סיור בעקבות גאודי, הסגרדה פמיליה
ואדריכלי המודרניסטה השונים

סיור חינם

המאה ה-19, ברצלונה בעיצומה של תקופה לא פשוטה וסובלת מבעיות חמורות כמו מחלות וצפיפות, אך בעיקר מחוסר תשתיות המתאימות לקצב הגידול באוכלוסיה, דבר שהוביל את העירייה להרוס את החומות ולצאת במכרז על תכנון החלק המישורי של העיר שלימים יקרא "אישמפלה".
במקביל, החלו לצוץ באירופה מגמות ארכיטקטוניות חדשות שביקשו לשבור ולהגדיר מחדש את המדדים המסורתיים של הארכיטקטורה והבנייה בפרט, אחד מהם נקרא מודרניסמו זרם אמנותי שצמח בין השנים 1880-1930. את הזרם הוביל (איך לא) אנתוניו גאודי. יחד איתו ניתן למנות את מונטאנר וקאדאפלק ועוד יותר ממאה אדריכלים שונים, שאומנם לא זכו לתהילת עולם כמו גאודי אך בכל זאת השאירו חותם וייצרו שפה ייחודית ועולם אומנותי משלהם אותו נראה בסיור זה.
המהפכה התעשייתית בעיר יצרה שכבה אקונומית חדשה של בורגנים חובבי אומנות אשר "עודדה" את המודרניסטים וראו בארכיטקטורה החדשה כסמל סטטוס ובעיקר דרך לבטא את זהותם הקאטלנית.
בסיור שלנו נראה כיצד המודרניסטים שהושפעו מעולם החי והטבע שילבו את האומניות אשר ניתן להשתמש בבנייה – ארטס אנד קרפטס כמו: פיסול, חרשות ברזל, נגרות וקרמיקה אשר הכניסו צבע לעיר המתועשת והאפורה של אותה תקופה.
במהלך הסיור נראה כיצד המבנים הפכו להיות יצירות אומנות של ממש, המקשטות את העיר עד היום.LET'S GET GOTHIC

מסע בזמן אל ההווה – סיור ברובע הגותי

סיור חינם

כדי להבין את ההווה יש להכיר את העבר. 
אין ספק שהלב של העיר ברצלונה הוא הרובע הגותי וזה בגלל שבדיוק שם הכל התחיל.
לאורך ההיסטוריה ידעה העיר ברצלונה פולשים רבים רבים אשר חמדו את העיר בשל מיקומה האסטרטגי והפוטנציאל העצום שבה. עדויות רבות לכך ניתן למצוא בכל רחבי העיר.
יש שיאמרו שבשנים האחרונות הרובע הגותי הפך מתוייר מידי, אבל מה שבטוח זה שלשוטט בין הסימטאות הצרות והעתיקות זה התחושה הכי קרובה למסע בזמן.
בין המבנים ההיסטוריים שהשתמרו בצורה מרשימה מסתתרת ברצלונה האמיתית ובסיור שלנו נגלה את ברצלונה של פעם ואת ברצלונה של היום ונבין בעצם איפה הכל התחיל. אנחנו נשמע סיפורים על האזור ונכיר פינות נסתרות שלא מוכרות לתייר הממוצע.
אנחנו ננסה להבין כיצד הפכה העיר ברצלונה מכפר קטן מוקף חומות לעיר התוססת שהיא היום.
אבל רגע! יש גם צד כשר לסיור שלנו – בלב ליבו של הרובע הגותי שוכן הרובע היהודי (el call) שהיה מעמודי התווך של העיר כולה. שם עד היום נמצא בית הכנסת העתיק של העיר ובו נשמע את סיפורה המרתק של הקהילה היהודית שהסתיים ב-1492.
הסיור ברובע הגותי מספק לנו הצצה אל העבר עם נגיעה בהווה.

טבעלונה

סיור בהר היהודים, פארק המצודה ושער הניצחון.

סיור חינם

העיר ברצלונה מדוייקת במינונים שלה יש לה כל מה שעיר צריכה, אדריכלות משובחת, עבר והווה, ים והרים, מזג אויר מצויין, קבוצת כדורגל אגדית, קולינאריה משובחת… וזו רק רשימה חלקית.
הר היהודים טומן בחובו לא מעט מהרשימה.
להר היהודים – Montjuic  יש היסטוריה ארוכה ועבורנו יש לו חשיבות רבה, שכן הוא שימש כבית קברות יהודי.
אך הוא גם אירח שניים מן האירועים הכי חשובים של העיר אשר השאירו חותם על העיר והם – התערוכה העולמית Expo והמשחקים האולימפים, שני אירועים אלו "מינפו" את העיר ברצלונה בעזרתה של עיריית ברצלונה.
המונטז'ואיק (הר היהודים) אינו רק פינת החמד הירוקה של העיר אלא הוא משלב אומנות, ספורט, גנים בוטנים ומרבצים ירוקים וכמה מהתצפיות הכי מיוחדות שיש לנו בעיר.

למוטז'ואיק אנחנו נגיע באמצעות רכבת שיניים אך דרך שבילים ירוקים ומפלי מים נגיע לאיצטדיון האולימפי ולתצפית עוצרת נשימה מהארמון הלאומי, המזרקה המזמרת, פלאזה אספנייה,מוזיאון חואן מירו. כאשר  את כל הטוב הזה ילוו מראות ונופים אשר ללא שום ספק יגרמו לכם להגיש מחוץ לעיר וזו הסיבה שהמקומיים והתיירים כאחד מגיעים לטייל בהר היהודים.

אך רגע זה לא הכל יש עוד...
בסיור זה אנחנו נבקר גם ב"סנטרל פארק" הברצלונאי – פארק המצודה (EL PARQUE DE LA CUITADELLA) "האח הקטן" של הר היהודים. שם נוכל לראות את המזרקה – LA CASACADA , שבבנייתה השתתף אדריכל צעיר בשם אנתוניו גאודי, היא לטעמנו המקומיים המזרקה הכי יפה בעיר! אבל זה לא יקרה עד שלא נראה את שער הניצחון של העיר.

אם אתם מגיעים לעיר ברצלונה עם ילדים אסור לכם לפספס את הסיור הזה.

ראבל על הזמן

החושים נולדים מחדש – סיור גרפיטי ואומנות רחוב

סיור חינם

נסו לדמיין מוזיאון באוויר הפתוח, כזה שלא מצריך הזמנה מראש או תשלום בכניסה ובלי להמתין בתור. מוזיאון חי כזה שמציע אומנות ויצירות ייחודיות המשתנות ללא הרף והכל במרכז העיר, באחת מהשכונות הכי קוסמופולטיות, צבעוניות ורב-תרבותיות בעולם והיא כאן בברצלונה. נשמע טוב הא?!
ברוכים הבאים לשכונת הראבל.
ידוע שקאטלוניה שימשה מאז ומעולם חממה לגידול אומנים רבים, כמו: חואן מירו, גאודי, פיקאסו ועוד, כך שזה היה רק עניין של זמן עד שבסוף שנות ה-80 סומנה כיעד פופלארי גם בקרב אמני גראפיטי ואמני רחוב רבים מכל העולם.
סצינת הגרפיטי ואומנות הרחוב בברצלונה נחשבת כיום לאחת המובילות בעולם וסימטאות השכונה שנמתחות להן בין שדרת הרמבלה ובין שדרת הפראלאל משמשות גלריית רחוב.
אך לא תמיד היה הדבר כך.
לאחר שנים בהן סבלה השכונה שנויית המחלוקת מבעיות פשיעה רבות והגירה לא חוקית, עיריית ברצלונה הבינה את מיקומה האסטרטגי והחליטה בצעד חכם להפוך אותה למרכז תרבותי ואומנותי בעיר. היא פתחה שם מרכזי תרבות חשובים, מוזיאונים, בתי ספר, ספריות, אוניברסיטה ושווקים.
בסיור נחווה את העיר כגלריית פתוחה, נלמד לזהות אומנים וטכניקות, נעמוד על הסגנונות השונים (ושל ברצלונה בפרט), נסביר על מעמדו בחוק של הגרפיטי, המניעים וההשלכות האנטרופולגיות אשר לא פעם נותנות לנו להרגיש שהוויזואליות נמצאת בכלל במקום השני.
ואז נבין איך הפכה שכונת הביבים הרב-תרבותית למרכז תרבות ואומנות פופלרי ומוביל.
תכינו מצלמות!על גגות ברצלונה

TOP VIEWS – לראות את העיר מגבוה
סיור להכרת העיר

סיור חינם

בחיים הכל זה עניין של זוויות ראייה וכשזה מגיע לעיר ברצלונה, כדאי מאוד להכיר את הזוויות הנכונות.
מראה של העיר מגבוה זה אולי אחד המראות העירוניים היפים והממכרים ביותר בעולם.
צורת הבנייה הייחודית של העיר, הגגות הנפרשים והמראות הקסומים הניבטים מכל פינה הפכו את ברצלונה ליעד פופולארי במיוחד למסיבות, להתאספויות שונות או סתם למפגשים בין חברים (ואחת מהערים המאושטגות ביותר באינסטגרם).
ואם יש דרך מ-ד-ה-י-מ-ה לראות את העיר היא בלי ספק מהגגות שלה.
רוצים לגלות מה באמת קורה בעיר? אתם מוזמנים להצטרף לסיור עירוני בין הטרסות המובילות והיפות ביותר בעיר ולהבין באמת את המשפט: מה שרואים משם, לא רואים מכאן.
בסיור שלנו תקבלו הזדמנות לראות ולחוות את העיר מזוית קצת שונה (והרבה יותר גבוהה), נדבר על החיים הפחות רשמיים בעיר, נדע איך זה באמת מרגיש לחיות בעיר, נהיה בטרסות הכי שוות ומיוחדות בברצלונה ו"על הדרך" נראה מבנים ידועים כמו: קאסה מילה, קאסה באטיו ורחובות יפייפים ופחות מוכרים לתייר כמו GRAN DE GRACIA יקשטו את דרכנו ממקום למקום.
עידכון קורונה: נכון להיום לצערנו 2 מהטרסות נסגרו אך לשמחתנו הרופטופ הכי חשוב עדיין פתוח.

זהו סיור מאוד מומלץ לכל אלו הרוצים להכיר את העיר בזמן קצר. בסיור אנחנו מבקרים בשלוש שכונות: שכונת גרסייה, אישמפלה, ואל ראבל.

דברו איתי

רנטה 34-666-263804+ (אפשר גם בווצאפ) | [email protected]